ارسال رایگان

تاثیرات وزن روی انتخاب تشک مناسب

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب تشک، وزن کاربر می‌باشد. مصرف کننده باید باتوجه به وزن خود تشکی را انتخاب نماید که مناسب وزن او باشد. اما شاید این سوال پیش بیاید که چه عواملی روی عملکرد تشک در وزن های متفاوت وجود دارد؟

گروه تولیدی تشک تشک تخت خواب تولید رویال ونوس تخت خوابشو دیزایین کارخانه تشک ونوس
    فنر: هر چه وزن شخص بالاتر باشد باید فنرهای استفاده شده و نحوه انصال آن قوی تر و قطورتر باشد.
    ارتفاع تشک: هرچه تشک و اسفنج تشک قطورتر باشد تحمل وزن بیشتری داشته و بادوام تر است.
    لبه‌های تشک: لبه‌های تشک به دلیل تماس زیاد هنگام نشستن و برخاستن، احتمال فرو رفتگی و یا نشست اسفنج وجود دارد. برای جلوگیری از احساس سقوط هنگام خوابیدن و یا نشستن در لبه های تشک، باید دور و لبه های تشک توسط فریم یا قاب دور تقویت شود. این فریم و قاب دور بسته به نوع تشک می‌تواند دیواره اسفنجی و یا مفتول حرارتی باشد.
    میزان سفتی و نرمی تشک: برای افراد سنگین توصیه می‌شود که از تشک مموری فوم و نرم استفاده نکنند زیرا در این حالت شخص احساس می‌کند در تشک گیر کرده است که این موضوع موجب تولید گرما و تعرق در فرد می‌شود. اگر شخص سنگین وزن تمایل دارد که حتما تشک فوم را انتخاب کند، باید علاوه بر رعایت موارد فوق، دارای فوم با چگالی بالا، مواد با خاصیت خنک کنندگی، تنفس هوا و …باشد.

وزن فرد استفاده کننده از تشک در انتخاب تشک تاثیر گذار بوده و در هنگام انتخاب تشک باید در نظر داشت که هرچه وزن بالاتر باشد باید تشک مستحکم تری انتخاب شود تا دارای طول عمر بیشتری باشد. این در حالی است که برای وزن های سبک تر معمولا تشک های نرم تر پیشنهاد می شود.
تشک های مموری فوم

فوم حافظه‌دار یا مموری فوم از جمله موادی است که اگرچه به‌تازگی در تشک‌های خوشخواب مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بیش از نیم قرن است که در صنایع فضایی به کار می‌رود. مموری فوم ماده‌ای است که به تناسب فشار و حرارت دریافتی تغییر شکل می‌دهد؛ بنابراین با همین تعریف ساده می‌توان دریافت که تشک مموری فوم با توجه به وزن، شکل عضلات و حرارت بدن کاربران عملکرد کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

در تشک مموری فوم میزان فشار وارد شده به قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است که این ویژگی موجب خون‌رسانی بهتر به اندام‌ها، پشتیبانی کامل کمر و ستون مهره‌ها و جلوگیری از دردهای عضلانی می‌شود.

افزون بر این، در تشک مموری فوم دو نفره انرژی ناشی از غلت زدن به کاربر کناری منتقل نمی‌شود. با توجه به ویژگی‌های فوق تشک مموری فوم از خاصیت طبی بیشتری در قیاس با مدل‌های فنری برخوردار است. هرچند قیمت تشک های مموری فوم خوشخواب نیز در مقایسه با نمونه‌های دیگر گران‌تر است. شرکت‌های تولید کننده تشک مانند تشک خوشخواب، تشک دنلپ، تشک رویا، تشک رویال از جمله برندهای داخلی هستند که به تولید تشک‌های استاندارد مموری فوم با قیمت‌های مناسب می‌پردازند.